انجمن دانشجویان مسلمان دانشگاه پنسیلوانیا در مرکز توسعه معنوی این دانشگاه جمع شدند تا ضمن برپایی نماز جمعه، وجوه حقیقی اسلام را نیز به دیگران معرفی کنند...

به نقل از پایگاه خبری «Collegian»، زکریا خیاط، عضو انجمن اسلامی دانشگاه پنسیلوانیا گفت: بنابر سنت اسلامی، جمعه به لحاظ دینی از بقیه روزهای هفته اهمیت بیشتری دارد و برپایی مراسم عبادی نماز جمعه در این روز تلاشی برای گسترش روابط میان دانشجویان مسلمان با هم‌دانشگاهی‌هایشان است.
خیاط که دانش‌آموخته مهندسی است، گفت:‌ با تصورات کلیشه‌ای موجود در مورد مسلمانان در رسانه‌ها که در حاشیه رقابت‌های انتخاباتی تشدید شده، زمان آن است که اخبار خوبی نیز در مورد ما مخابره شود.

لی خوارس، از دانشجویان دانشگاه پنسیلوانیا گفت: این اولین بار بود که در نماز جمعه شرکت می‌کردم. گرچه مسلمان نیستم اما به سمت دین اسلام تمایل پیدا کرده‌ام. وی افزود: به یاد دارم اولین باری که قرآن خواندم بسیار احساس آرامش کردم. قرآن بسیار زیباست، آیات آن سریع بر من اثر گذاشت و اشک در چشمانم جمع شد. علاوه بر برپایی نماز، خیاط نیز سخنرانی‌ای با موضوع «شیرینی مبارزه» ایراد کرد و از مبارزات و چالش‌های پیامبران الهی گفت و در مورد ارتباط میان آن‌ها و مشکلات پیش‌روی دانشجویان امروز پرداخت.

وی گفت: بسیار مهم است که خروجی‌های مفید موانع را بشناسیم و درک کنیم. ما ممکن است در زندگی با سختی‌ها مواجه شویم اما همین سختی‌ها انسان را می‌سازد.سالم اکبری نیز گفت: نماز جماعت تجربه خوبی برای من است. سخنرانی خیاط مرا به یاد زمانی انداخت که به خاطر غذایم به عنوان یک مسلمان هدف تبعیض قرار می‌گرفتم. اکبری که دانشجوی مهندسی شیمی دانشگاه پنسیلوانیاست ادامه داد: قرآن به من می‌آموزد که نباید با مردم بد رفتار کنم حتی اگر رفتار آن‌ها با من محترمانه نباشد.

انجمن دانشجویان مسلمان دانشگاه پنسیلوانیا قصد دارد به‌زودی این برنامه نماز جمعه را در ساختمان «الد مین» که از ساختمان‌های مهم این دانشگاه است، برگزار کند.منبع: آرماگدون{jcomments on}

نظرها

    تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است .

ارسال نظر

برای نظر دادن ابتدا با نام کاربری و رمز عبور خود وارد سایت شوید یا ثبت نام کنید .
برای ورود یا ثبت نام اینجا را کلیک کنید .