به ابتکار گروهی از مسلمانان امریکا، بیلبوردهای تبلیغاتی برای آشنا کردن مردم امریکا با چهره واقعی اسلام در سطح شهرهای مختلف این کشور نصب شده است. آنها تا کنون جمعا تعداد 110  بیلبورد را در سطح کشور نصب کرده‌اند.

سری نخست این بیلبوردها در ماه مه سال جاری در شهرهایی مانند آستین، بوستون، دنور، میامی، میلواکی، فینیکس، سندیه‌گو و سیاتل کار گذاشته شد. بیلبوردهای شهر نیویورک در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی کندی و میدان تایمز قرار دارند.

نصب این تابلوها بخشی از کمپینی است که توسط "مرکز اسلامی امریکای شمالی" آغاز شده است.

روی یکی از این بیلبوردها در نیوجرسی این پیام نوشته شده است: "محمد(ص) به صلح، عدالت اجتماعی و حقوق زنان اعتقاد داشت." . بعضی از این بیلبوردها حاوی پیام‌های دیگری است، مثلا: "محمد(ص) دوست داشتن را به ما ‌آموخت، نه نفرت را."

همچنین آدرس وبسایتی درباره اسلام و شماره تلفنی برای پاسخ به سؤالات مردم در این بیلبوردها به چشم می‌خورد.

به گفته نعیم بیگ مدیر این مرکز، هدف از این کار افزایش آگاهی عمومی درباره اسلام و از بین بردن تصورات غلط جامعه درباره مسلمانان این کشور است. او می‌گوید: "بسیاری از مردم درباره حضرت محمد (ص) کنجکاوند، آنها پرسش‌های بسیاری دارند. از وقتی که این تابلوها نصب شده‌اند تلفن مؤسسه دائما زنگ می‌خورد."

بیگ تأکید می‌کند: "به خصوص در موقعیت فعلی که تبلیغات علیه اسلام و اخبار جنایات و تروریسم به اسم اسلام اینقدر زیاد شده چنین اقداماتی بسیار مهم است. از وقتی که مؤسسه این تابلوها را نصب کرده ما صدها تلفن در ماه داریم و حدود هفتاد درصد آنها مثبت است."

 

منبع: یاهو نیوز

 

نظرها

    تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است .

ارسال نظر

برای نظر دادن ابتدا با نام کاربری و رمز عبور خود وارد سایت شوید یا ثبت نام کنید .
برای ورود یا ثبت نام اینجا را کلیک کنید .