“یورام فان کلاورن" عضو ضد اسلام حزب راستگرای هلند (پ. ف. ف.) مسلمان شد.

این عضو سابق پارلمان هلند که قرآن را زهرجامعه بشری می دانست، پس از تحقیقات گسترده در مورد اسلام که هدفش نوشتن کتاب علیه اسلام بود، به حقیقت اسلام پی برد و مسلمان شد.

وی گفته است از گذشته ام رنج می برم.

این سیاستمدار 40 ساله و نماینده سابق حزب راست افراطی هلند در گفتگو با روزنامه ان ای سی NRC اعلام کرد که در حین تحقیقات برای نگارش کتابی بر ضد اسلام به این دین گرویده است.

وی در ادامه تاکید کرد که در پی این تحول درونی سرنوشت کتاب یاد شده تغییر پیدا کرده و به مرجعی برای ارائه استدلال جهت مقابله با انتقاد های مطرح شده از سوی افراد غیرمسلمان بر ضد این دین تبدیل شده است.

فان کلاورن در ادامه تصریح کرد: اگر هر آنچه تاکنون نوشته ام حقیقی است، که فکر می کنم اینگونه است، پس من عملا یک مسلمان هستم.

 کلاورن روز دوشنبه نیز در گفتگو با یک شبکه رادیویی دولتی در هلند از تحول درونی خود خبر داده و اعلام کرده بود که اواخر ماه اکتبر به دین اسلام گرویده است.

یورام فان کلاورن پیش از این به عنوان نماینده تشکل دست راستی حزب برای آزادی به مدت هفت سال مبارزه ای سخت و پیگیرانه را بر ضد اسلام در مجلس سفلی پارلمان هلند بر عهده گرفته بود.

فان کلاورن در راه فان دورن

یک سال پیش نیز یک سیاستمدار ضد اسلام دیگ ر نیز در هلند مسلمان شده بود.

«آرنود فان دورن» سیاستمدار ۴۷ ساله هلندی که به فعالیت ها و سخنرانی های ضد اسلامی در رسانه های غربی مشهور است، در شهریور 1396 با انتشار تصاویر خود در کنار خانه کعبه در مکه مکرمه، دوباره خبرساز شد.

وی تصاویری از خود در لباس احرام در کنار خانه خدا در فضای مجازی منتشر کرد و سوژه مباحث داغ در فضای مجازی و رسانه های هلندی شد.

آرنود فن دورن، از اعضای سابق یکی از احزاب تندرو و ضد اسلام در هلند بود و در ساخت فیلم فتنه که شامل مطالب ضد اسلامی و اثبات این مساله بود، دست داشت.

در این فیلم مسلمانان نماد توحّش و عقب ماندگی در جهان امروز و دین اسلام به عنوان دین تندروی و خشونت معرّفی شدند.

با این وجود انتشار تصاویر او در حال انجام اعمال حج تمتّع، موجی از واکنش ها را در فضای مجازی و رسانه های هلندی به دنبال داشت.

این سیاستمدار اسلام‌ستیز سابق، در گفتگو با رسانه های عربی اعلام کرد که حدود ۶ ماه پیش، پس از انجام مطالعات و تحقیقات گسترده، به دین مبین اسلام گرویده است و اگرچه عده ای او را به خاطر این تصمیم، ملامت نموده اند ولی خود از اتخاذ این تصمیم و گرویدن به دین اسلام، بسیار خشنود است.

 منبع: ابنا

نظرها

    تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است .

ارسال نظر

برای نظر دادن ابتدا با نام کاربری و رمز عبور خود وارد سایت شوید یا ثبت نام کنید .
برای ورود یا ثبت نام اینجا را کلیک کنید .